S.S.S

SOSROOMS.COM ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1 – Sistem nasıl çalışıyor?
www.haytap.org ve www.sosrooms.com web sitelerinde yer alan TatilBudur.com destek görsellerine tıklayarak, TatilBudur.com web sitesine yönlendirme yapıldıktan sonra rezervasyonunuzu ister online olarak, ister çağrı merkezi aracılığıyla tamamlayabilir, TatilBudur.com sitesinde yer alan fiyatlar ile ek maliyet ödemeden tüm rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Bu sistem ile her türlü (tüm yurtiçi / yurtdışı otel ve turlarda, gemi turlarında geçerli) tatil rezervasyonunuzda HAYTAP’a sizin adınıza bağışta bulunulacaktır.

2 – Mutlaka www.sosrooms.com web sayfası üzerinden mi bağlanmam gerekiyor?
Hayır telefonla da tatilbudur ‘u arayabilirsiniz. 0850 333 00 27 . Ancak ararken HAYTAP gönüllüsü olduğunuzu söylemeniz , HAYTAP’ın da bu rezervasyon işlemlerinden komisyon almasına destek olur. HAYTAP ismini mutlaka belirtmelisiniz.

Telefonla aramak istemiyorsanız www.sosrooms.com sitesinde yer alan TatilBudur.com destek görsellerine tıkladığınızda; sayfa sizi direk TatilBudur.com web sitesine yönlendirmektedir. Böylece yapılan her rezervasyon başına komisyon olarak HAYTAP’a bağış yapılabilmektedir.

3 – Telefonla TatilBudur.com şirketini ya da herhangi bir acentesini aradığımda HAYTAP tan arıyorum demem yeterli mi?
Tatil rezervasyonlarınızda HAYTAP’a destek olmak için destek görsellerinde yer alan ‘’0850 333 00 27’’ TatilBudur.com özel çağrı merkezi numarası aracılığıyla yapmanız yeterli olacaktır.

4- HAYTAP sizin üzerinizden gelen bağışlarını nerede kullanıyor?
TatilBudur.com’un sizlerin sosrooms.com üzerinden bağlanarak yapmış olduğunuz tüm rezervasyonlara ilişkin yayınladığı aylık raporları ve bunlara bağlı olarak sosrooms.com tarafından HAYTAP’a yapılan bağışları yayınlar. HAYTAP projelerinin neler olduğunu, gelirlerinin nerelerde harcandığını görmek için lütfen www.haytap.org sitesini de ziyaret ediniz.

5 – Sosrooms.com’un tanıtılması için ben bireysel olarak ne yapabilirim?
Biliyoruz ki yalnızca yardım yapmak değil, bu yardımların nasıl kullanıldığını ve nasıl fark yarattığını bilmek de ilginizi çekiyor. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, kısa bilgi içeren güncelleme ve tanıtımlarımızı, siz değerli destekçilerimizin de paylaşmalarını rica ediyoruz. Genç bir kuruluş olan sosrooms.com; sizin destekleriniz ve yardımlarınız çoğaldıkça güçlenecektir.

6 – Uçak bileti almak için de sizi arayabilir miyim?
TatilBudur.com üzerinden uçak biletleri alımı bu iş birliği kapsamı dışındadır. Ancak otel rezervasyonlarınız ya da diğer paket turlarınız ile birlikte bu hizmeti de beraber verebildiğimizden , yine avantajlı fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

7 – Sistem hem yurtiçine hem yurtdışındaki otellere ve tatil rezervasyonlarına açık mı?
Sistem tüm yurtiçi / yurtdışı otel ve turlarda, gemi turlarında geçerli tatil rezervasyonunuzda geçerlidir.

8 – Yurtdışında yaşayan birisi sistemden nasıl faydalanabilir?
Yurtdışında yaşan biri sadece Türkiye çıkış noktası olması durumunda sistemden faydalanabilir.

9 – Sosrooms.com’un booking.com ile yaptığı anlaşma sona erdi mi? Oradan da otel rezervasyonu yapmaya devam edebilir miyim?
HAYTAP’a destek olmak amacı ile bu iş birliği kapsamında turizm ve tatil kategorisinde bundan böyle sadece TatilBudur.com ile devam etmektedir.Booking.com ile olan bu zamana kadar olan işbirliği sona ermiştir.

10 – www.sosrooms.com bağımsız bir şirket midir?
Hayır. Sosrooms.com sayfası HAYTAP ve TATİLBUDUR.COM tarafından yönetilen bir ön yüz web sayfasıdır. Bununla ilgili olarak HAYTAP ve TATİLBUDUR.COM aralarında protokol imzalamışlardır. www.sosrooms.com , www.TatilBudur.com sitesine yönlendirme yaptığı için TatilBudur.com sitesinde yapılan her rezervasyon başına hali hazırda sahipsiz hayvanlar yararına kullanılmak üzere TatilBudur.com’dan her ay düzenli olarak HAYTAP komisyon almaktadır.

11 – www.sosrooms.com’dan yapacağınız otel rezervasyonları için HAYTAP’a veya otellere ekstra komisyon ödüyor muyuz?
Hayır, yaptığınız hiç bir rezervasyon için cebinizden ekstra bir kuruş ödemezsiniz. TatilBudur.com’a doğrudan bağlanmanızla, sosrooms.com sayfası üzerinden bağlanmanız arasında fiyat farkı yoktur. Ancak TatilBudur.com’a doğrudan bağlanırsanız, HAYTAP hiçbir komisyon alamaz. Mutlaka sosrooms.com sayfasına önce girmeniz gerekmekte ve rezervasyonunuz bitene kadar bu sayfadan çıkmamanız gerekmektedir. Ya da telefonla tatilbudur.com sitesini aradığınızda ( 0850 333 00 27 ), HAYTAP gönüllüsü olduğunuzu belirtmeniz gerekmektedir.

12 – Ben, sosrooms.com ve HAYTAP için bireysel olarak ne yapabilirim?
En fazla sevdiğimiz soruyu sordunuz. Bize yük vermek yerine omuzlarımızdan yük aldınız bu soruyu sorarak. HAYTAP ve sosrooms.com sosyal medya hesaplarından HAYTAP çalışmalarını takip edebilir, tanıtımını yapmak için görsellerimizi paylaşabilir ve en önemlisi çevrenizdeki insanların sosrooms.com’u ya da TatilBudur.com özel telefon hattı olan ‘’0850 333 00 27’’ kullanarak rezervasyon yapmasını sağlayarak birçok muhtaç cana oturduğunuz yerden yardım edebilirsiniz. Siz de çevrenizi kullanarak sosrooms.com sayfamızı tanımalarını, buradan güvenli bir şekilde rezervasyon yapmalarını sağlayabilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi ve ben sosrooms’a destek olmak istiyorum derseniz lütfen haytap@haytap.org’a eposta yollayabilirsiniz.

13 – Otellerde kalan isimlerin listesi HAYTAP’a geliyor mu?
Kesinlikle hayır. Kim nerede hangi otelde kalmış gibi bilgiler ilgili otel tarafınca saklıdır. Bizler kesinlikle kişisel bilgiler gelmemektedir.

14 -Yurtdışı tanıtımınızda yardımcı olabilir miyim?
İşte beklediğimiz soru bu. Elbette evet. Sayfamızın tanıtımını yaparak da duymayanlara da ulaşarak Türkiye’deki sahipsiz hayvanlara dolaylı yoldan da olsa katkıda bulunabilirsiniz

15 – HAYTAP’a yapılan bağışlar valilik tarafından denetleniyor mu?
Federasyonumuza gelen her bağış, dernekler kanunlarına istinaden düzenli olarak İstanbul Valiliği ve KPMG tarafından denetlenmektedir.

16 – Bağışlarla elde edilen gelirlerle ilgili yapılan çalışmaları nerede görebilirim?
Web sitemiz www.haytap.org’dan bizleri, çalışmalarımızı ve projelerimizi takip edebilir, günlük aktivitelerimizi de sosyal medya sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz.

17 – Bu güzel işleyen sistemden neden sadece HAYTAP yararlanıyor?
HAYTAP elde ettiği tüm bağışları, üyesi olsun olmasın tüm dernek ve kişilere zaten bir çeşme gibi kontrollü bir şekilde her yıl düzenli olarak dağıtmaktadır. Bunların fotoğraflarını ve faturalarını, etkinlikleri ve yapılan çalışmaları zaten web sitemiz üzerinden ya da sosyal medya üzerinden görebilirsiniz.

18 – Hayvan hakları ile ilgili soruları sosrooms.com’a sorabilir miyim? Yani size ihbarda bulunabilir miyim?
Hayır. Sormak istediğiniz her soru için lütfen öncelikle HAYTAP web sayfasındaki sıkça sorulan sorular (SSS) bölümüne bakmanızı rica ederiz. Federasyonumuz hayvan hakları için makro projeleri ve saha çalışmalarını gönüllü gücü ve bütçesi sınırları çerçevesinde yürüten bir örgüttür. Devletten herhangi bir destek almamaktadır. Bizleri ihbar kurumu olarak kullanmaktan çok bizler sizlerin bizlerin tecrübelerini paylaştığımız web sitemiz başta olmak üzere, yaptıklarımızı örnek alıp kendi bölgenizde örgütlenmenizi istiyoruz. Zaman içinde belki HAYTAP bünyesine bile katılabilirsiniz. İhbarlarınız için yasal olarak yetkili makamın bağlı bulunduğunuz ilin Tarım Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Belediye veteriner işleri müdürlüğü olduğunu unutmayın.