S.S.S

SOSROOMS.COM ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1) Sosrooms.com nedir?

Sosrooms.com, yardıma muhtaç canlara destek olmak için siz hayvan hakkı savunucusu ziyaretçilerini, otel rezervasyon aşamasında booking.com sitesine yönlendiren, HAYTAP bünyesinde çalışan bir otel rezervasyon sayfasıdır.

2) www.sosrooms.com nasıl çalışır?

Sosrooms.com’a giriş yaparak www.booking.com sitesinde, booking.com fiyatları ve koşulları ile, ve sizlere herhangi bir ek maliyet olmadan dünyanın her yerindeki tüm otel rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. www.sosrooms.com sitesine girdiğinizde doğrudan dünyaca ünlü booking.com rezervasyon sistemine bağlanırsınız. Rezervasyonlarınız bundan sonraki aşamada booking.com üzerinden devralınır.

3) www.sosrooms.com bağımsız bir şirket midir?

Hayır. Sosrooms.com sayfası bir ön yüz sayfasıdır. Yani booking.com’a doğrudan bağlanmadan önce görünen HAYTAP gönüllüleri tarafından kurulmuş ve HAYTAP tarafından idare edilen bir web sayfasıdır. www.sosrooms.com www.booking.com’a yönlendirme yaptığı için booking.com sitesinde yapılan her rezervasyon başına hali hazırda sahipsiz hayvanlar yararına kullanılmak üzere booking.com’dan her ay düzenli olarak HAYTAP komisyon almaktadır.

4) www.sosrooms.com’dan yapacağınız otel rezervasyonları için HAYTAP’a veya otellere ekstra komisyon ödüyor muyuz?

Hayır, yaptığınız hiç bir rezervasyon için cebinizden ekstra bir kuruş ödemezsiniz. Bookingcom’a doğrudan bağlanmanızla, sosrooms.com sayfası üzerinden bağlanmanız arasında fiyat farkı yoktur. Ancak booking.com’a doğrudan bağlanırsanız, HAYTAP hiçbir komisyon alamaz. Mutlaka sosrooms.com sayfasına önce girmeniz gerekmekte ve rezervasyonunuz bitene kadar bu sayfadan çıkmamanız gerekmektedir.

5) Sayfadan çıkarsam ve booking.com’dan rezervasyona devam edersem?

Bizim size tavsiyemiz sosrooms.com sayfasından hiç çıkmadan rezervasyonunuza yönlendiğiniz booking.com üzerinden devam etmeniz. Sayfadan çıkmanız halinde bağlantı kopabilir. Ya da zaten önceden belirlediğiniz otel varsa, www.sosrooms.com sayfasında ilgili bölüme yazmanız yeterli olacaktır. Enter tuşuna basarak zaten booking.com bizim üzerimizden geldiğinizi sistemsel olarak algılayacaktır.

6) Bağış yapamıyorum bari böyle yardımcı olayım diyorum. Doğru mu anladım?

Evet. Sosrooms.com ile yapacağınız her rezervasyon için cebinizden ekstra bir kuruş çıkmadan rezervasyonunuzu yaparken booking.com’un HAYTAP’a komisyon ödemesini, bağış yapmasını sağlayacaksınız.

7) Otellerde kalan isimlerin listesi HAYTAP’a geliyor mu?

Kesinlikle hayır. HAYTAP’ın booking.com ile anlaşmasına istinaden sadece sosrooms.com üzerinden yapılan her rezervasyon için yardıma muhtaç hayvanlarımız adına bağış – komisyon alıyoruz. Kim nerede hangi otelde kalmış gibi bilgiler booking.com tarafınca saklıdır.

8) Yurtdışı tanıtımınızda yardımcı olabilir miyim?

İşte beklediğimiz soru bu. Elbette evet. Lütfen detaylar için bilgi@haytap.org’ye mail atın.

9) Kedi ve köpek hizmeti olan otel hizmeti veriyor musunuz?

Tabii ki dostlarımızı da misafir eden otelleri sosrooms.com sayfasını geçip, booking.com sayfasına bağlanarak arama kriterlerinize bunu yazarak seçebileceğiniz oteller karşınıza gelecektir; fakat federasyonumuzun doğrudan otel hizmeti yoktur. Otel rezervasyonlarınız tamamıyla booking.com güvenliği ile sağlanmaktadır. (Bkz soru 6)

10) Booking.com tarafından HAYTAP’a yapılan bağışlar valilik tarafından denetleniyor mu?

Federasyonumuza gelen her bağış, dernekler kanunlarına istinaden düzenli olarak İstanbul Valiliği Dernekler müdürlüğü tarafından denetlenmektedir.

11) Yapılan çalışmaları nerede görebilirim?

Web sitemiz www.haytap.org’dan bizleri, çalışmalarımızı ve projelerimizi takip edebilir, günlük aktivitelerimizi de Facebook ve Twitter sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz.

12) Bu güzel işleyen sistemden neden sadece HAYTAP yararlanıyor?

HAYTAP elde ettiği tüm bağışları, üyesi olsun olmasın tüm dernek ve kişilere zaten bir çeşme gibi kontrollü bir şekilde her yıl düzenli olarak dağıtmaktadır. Bunların fotoğraflarını ve faturalarını, etkinlikleri ve yapılan çalışmaları zaten web sitemiz üzerinden ya da sosyal medya üzerinden görebilirsiniz.

13) Hayvan hakları ile ilgili soruları sosrooms.com’a sorabilir miyim? Yani size ihbarda bulunabilir miyim?

Hayır. Sormak istediğiniz her soru için lütfen öncelikle HAYTAP web sayfasındaki sıkça sorulan sorular (SSS) bölümüne bakmanızı rica ederiz. Federasyonumuz hayvan hakları için makro projeleri ve saha çalışmalarını gönüllü gücü ve bütçesi sınırları çerçevesinde yürüten bir örgüttür. Devletten herhangi bir destek almamaktadır. Bizleri ihbar kurumu olarak kullanmaktan çok bizler sizlerin bizlerin tecrübelerini paylaştığımız web sitemiz başta olmak üzere, yaptıklarımızı örnek alıp kendi bölgenizde örgütlenmenizi istiyoruz. Zaman içinde belki HAYTAP bünyesine bile katılabilirsiniz. İhbarlarınız için yetkili makamın bağlı bulunduğunuz ilin Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bölge müdürlüğü olduğunu unutmayın.